Solution Architect (Cloud Native, Java)

Teljes munkaidős
Teljes otthoni munkavégzés
Részben otthoni munkavégzés
Referencia
100-16-42867-2

Hazai partnerünk alkalmazásfejlesztési projektjeikhez keresünk Solution Architect kollégát, aki szívesen fejlődne jellemzően nagyvállalati Java illetve Cloud-Native alkalmazásfejlesztési témáinkon.

A munka szakmailag inspiráló és támogató csapatban folyik, ahol közvetlen és barátságos környezetben dolgozhatsz. Szakmai fejlődésedet személyreszabott szakmai képzési tervvel, professzionális tanfolyamokkal, certificate-ek megszerzésével és cégen belüli tudásmegosztásokkal biztosítjuk. Emellett cégünk heti 3-4 nap Home Office lehetőséget biztosít a dolgozói számára.

Feladatok:

  • Ügyfelekkel és fejlesztői csapattal való kommunikáció
  • Ügyféligények megértése, lebontása és priorizálása
  • Projekt alapjainak a szakmai megtervezése
  • A hatályos IT stratégia, előírások, szabályzatok, folyamatok betartása / betartatása
  • Implementálási és üzemeltetési költségek tervezése, optimalizálása
  • Új rendszerek bevezetésének/meglévő rendszerek fejlesztésének koordinálása és integrálása
  • A megoldásokhoz szükséges rendszer(ek) tervezése
  • Specifikáció igények folyamatos nyomon követése

Leggyakrabban használt technológiák, eszközök, módszertanok

  • Java
  • Spring Boot
  • Api tervezés
  • Swagger
  • OpenAPI
  • Microservice architektúra illetve Java desing patternek
  • Tervező eszközök, UML C4 model
  • Agilis módszertan
  • Maven, Gradle build
  • Docke
  • Git
  • Nexus
  • SonarQube
  • OpenShift (OKD)
  • Kubernetes
  • Azure DevOps, Azure Public Cloud
Követelmények

Szakmai elvárások:

  • Felsőfokú informatikai vagy műszaki végzettség
  • Hasonló területen szerzett minimum 3 év tapasztalat
  • Rendszertervezési és szoftverfejlesztési módszertanok alapos ismerete
  • Java fejlesztési tapasztalat
  • Modern tervezési minták, alapelvek ismerete
  • Analitikus és rendszerszemlélet
  • Nyitottság, jó kommunikáció képesség
  • People management skill

Előnyt jelent ha

  • Azure ill. más publikus felhő megoldások, alkalmazásfejlesztési projektekben vannak tapasztalataid
  • TOGAF, SOA, ITIL vagy egyéb architect vizsgával rendelkezel
  • Nagyvállalati környezetben szereztél munkatapasztalatot
  • Kiváló problémafelismerő- és megoldó készség, illetve proaktivitás jellemző rád
  • Önálló feladatmegoldásra képes vagy, de szívesen dolgozol csapatban is
Előnyök
  • Képzési keret
  • Certificatek aktív támogatása + learning path
  • Infláció követő béremelés