Risk Manager

Referencia
106-3-43887

Nemzetközi hátterű, banki Partnerünk részére keresünk Risk Manager pozícióba kollégát. Kisebb csapat részeként operatív és stratégiai feladatokra egyaránt számíthat a leendő kolléga. Mindenképpen tapasztalat csapattagot keresnek, aki szívesen foglalkozik a kockázatkezelési terület rendszereinek fejlesztésével nemzetközi csapattal közösen, továbbá kezeli a helyi hitelügyletekhez kapcsolódó kockázatkezelési feladatokat. Olyan embert keresnek, aki szívesen építkezik szakterületén belül, amihez megfelelő infrastruktúrát és támogató vezetői hozzáállást biztosítanak.

Milyen feladatokra számíthat:

  • Kockázatelemzési és kezelési rendszer fejlesztése, limitek, iránymutatások és más paraméterek monitoringja, szükség esetén felülvizsgálata
  • Egyéb kockázatkezelési technikák kidolgozása fióktelep tevékenységéből eredő kockázati kitettség vizsgálata
  • Működéssel kapcsolatos operatív kockázatelemzési feladatok ellátása, megfelelő modellek és ellenőrzési mechanizmusok kidolgozása, ezek mentén előrejelzések készítése
  • Társosztályoktól érkező vállalati hitelügyletekkel kapcsolatos kockázatkezelési tevékenység ellátása
  • Portfólió hitelminőségének vizsgálata és monitoringja
  • Szabályozási környezet nyomon követése, változások implementálása
  • Felügyeleti szervek felé történő adatszolgáltatási folyamatokban való részvétel
  • Napi ellenőrzések és monitoring tevékenység koordinálása
Követelmények

Amit elvárnak a leendő csapattagtól:

  • Pénzügyi vagy banki területhez köthető, releváns felsőfokú végzettség
  • Minimum 5 éves tapasztalat kockázatelemzési és/vagy kezelési területen
  • Aktív angol nyelvtudás
  • Magyar és nemzetközi kapcsolódó szabályozási környezet ismerete
  • Proaktív hozzáállás, szakmai elhivatottság, nyitottság a nemzetközi környezetre és csapatra
Előnyök

Amit mindezért cserébe nyújtani tudnak:

  • Változatos feladtok, szakmai kihívást jelentő feladatkör
  • Támogató vezetés és befogadó csapat, családias légkör
  • Piaci szintnek megfelelő, motiváló bérszint és béren kívüli juttatási csomag
  • Belvárosi lokáció, modern irodai környezet