Környezetközpontú fejlesztőmérnök

Referencia
4-10-41502

Megbízó partnerünk egy több ezer fős vállalat magyarországi képviselete. Eredményeikkel és mérnöki fejlesztési központjuk innovációival egyaránt hozzájárulnak a jövő autóipari termékeinek megalkotásához.

Az alábbi pozícióra keressük új munkatársukat:

KÖRNYEZETKÖZPONTÚ FEJLESZTŐMÉRNÖK

Feladataid lesznek:

  • Termékeik környezetvédelmi megfelelőségének üzletági szintű koordinációja és felügyelete törvényi, vevői és belső előírásokat betartva.
  • Folyamattervezés (end to end).
  • Információk gyűjtése a világszerte megjelenő környezetvédelmi előírásokról és törvényekről, ezek előkészítése és összegzése
  • Nemzetközi szintű tanácsadás a fejlesztési osztályok számára az új termékekkel kapcsolatos döntéselőkészítésnél és kiválasztásnál, az anyagösszetételt szem előtt tartva.
  • A vevői normák jóváhagyása és értékelése, különös tekintettel a külső és belső igényekre
  • Az termék életciklus menedzsment koncepció/tervezet továbbfejlesztése, különös fókusszal a termék életciklus befejezésésére.
  • Utasítások, adatok és tudnivalók összeállítása a környezettudatos tervezéshez
  • Belső és külső auditokon való képviselet
  • Az alapanyagokhoz kapcsolódó adatok kezelése a vevői követelmények alapján
  • Környezetközpontú tervezéssel kapcsolatos belső szakértői network fenntartása, valamint kapcsolattartás külső tanácsadókkal
Követelmények
  • Felsőfokú környezetmérnöki, vegyészmérnöki vagy gépészmérnök végzettség
  • Kommunikációképes angol nyelvtudás
  • Min. 3 éves szakmai tapasztalat hasonló területen
  • Anyagokkal és újrahasznosítással kapcsolatos környezetvédelmi jogszabályok ismerete
  • Jártasság környezeti,- és minőségellenőrzési rendszerekben (ISO 14001, IATF)
  • A szakmai kihívásokat jó légkörben, kreatív munkakörnyezetben, együttműködő csapat részeként élheted meg - részletes betanítási és átadás-átvételi folyamat keretében
  • Rugalmas munkaidő
  • Szakmai és személyes fejlődésed sokoldalú támogatása
  • Cafeteria, munkábajárás támogatása, home office lehetőség