Könyvelő (kezdőbb és tapasztalt) - 2. kerület (Széll Kálmán tér környéke)

Referencia
1-7-41542

Régóta megbízató partnerünk az a cég amelynek megbízásából keresünk könyvelőt.

Amellett, hogy a csapat összetartó, a feladatok is sokrétűek, szakmai fejlődésre van lehetőség amelyet a cég szívesen támogat. (pl. IFRS képzés)

A kiválasztott pályázóra az alábbi feladatok várnak majd betanítás után:

  • teljeskörű könyvelés, könyvvizsgálati folyamatban aktív részvétel
  • beérkező számlák feldolgozása, kapcsolódó esetleges ügyintézéssel, rögzítése a könyvelési rendszerben
  • kártalanítások könyvelése
  • kimenő számlák (3. félnek és cégcsoporton belüli) készítése és könyvelése
  • cégcsoporton belüli kamatkalkulációk elkészítése és könyvelése, szükség esetén átértékelése
  • könyvelési tételek egyeztetése (szállító, vevő, hitel, előleg, átvezetési számlák), esetleges hibák feltárása, korrekciója
  • hóvégi elhatárolások, átértékelések kezelése
  • beruházás átvezetés, esetenként tárgyi eszközökkel és készlettel kapcsolatos könyvelési és analitikus feladatok végzése
  • banki adminisztráció, átutalások e-bankba rögzítése, bankkivonatok ellenőrzése (iktatóban szereplő státusz manuális frissítése)
  • Keler elszámolás ügyintézése (havi gyűjtőszámla és bankkivonatok könyvelése, biztosíték összegek nyilvántartása)
  • vezetőség és tulajdonosok, valamint egyéb üzleti partnerek (beleértve pl. bank, hatóságok) részére szükséges jelentések és adatszolgáltatások készítése az igényelt formátumban és határidőben
  • kapcsolattartás a társosztályokkal és külsős felekkel
Követelmények
  • gazdasági diploma vagy mérlegképes könyvelői képesítés
  • 2-3 év főkönyvi könyvelésben szerzett tapasztalat (motivált felsőfokú végzettséggel rendelkező pályakezdők jelentkezését is várják releváns szakmai tapasztalattal)
  • alapszintű angol nyelvismeret (néha IC egyeztetéseknél kell írásban használni)
  • Excel ismeretek
  • SAP Business One, IFRS tudás előny
Előnyök
  • bejárás támogatás
  • szakmai képzések finanszírozása
  • jelenleg heti 2-3 nap home office betanulás után, később is 1-2 nap otthoni munkavégzés engedélyezett lesz